Odnaleziono „statek widmo” po 90 latach

W 1925 roku w okolicach Trójkąta Bermudzkiego zaginął statek- parowiec Cotopaxi. Mimo poszukiwań nie udało się go odnaleźć.  Nikt nic nie wiedział o jego tajemniczym losie aż do maja 2015 roku.

Kubańskie służby przybrzeżne zauważyły  dziwny okręt,  próbowano wielokrotnie skontaktować się z załogą, ale nikt nie odpowiadał. Zdecydowano wysłać trzy łodzie, by przechwycić tajemniczy okręt. Okazało się, że jest to zbudowany 100 lat temu parowiec Cotopaxi, o zaginięciu którego  krążyły legendy. Na pokładzie odnaleziono dziennik  kapitana WJ Meyer,  dzięki czemu udało się zidentyfikować statek widmo. Ale żadnych ludzi, ani śladów po nich – ciał, kości – na statku nie odnaleziono. Niestety w dzienniku pokładowym nie ma  żadnych informacji o tym, co stało się  z załogą, ostatni wpis był zrobiony 1 grudnia 1925 roku. Wiadomo tylko , że na okręcie znajdowały się 33 osoby.

Wiele statków, które znalazły się w Trójkącie Bermudzkim lub jego pobliżu, zniknęły bez śladu, a jego tajemnica wciąż jest nierozwikłana.        .

Źródło; Onet

Kontakt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *