Reiki- energia spełnionych marzeń / artykuł ” Czwarty Wymiar”

Energia spełnionych marzeń

Reiki jest starożytną sztuką duchowego uzdrawiania, działającą poprzez nakładanie rąk. Jest metodą uzdrawiania i samouzdrawiania, którą każdy może stosować i rozwijać. Można ją przekazywać wszystkim i wszystkiemu, z dobrą intencją i zgodnie z wolną wolą. Wzmianki o tej metodz

Reiki jest starożytną sztuką duchowego uzdrawiania, działającą poprzez nakładanie rąk. Jest metodą uzdrawiania i samouzdrawiania, którą każdy może stosować i rozwijać. Można ją przekazywać wszystkim i wszystkiemu, z dobrą intencją i zgodnie z wolną wolą. Wzmianki o tej metodzie uzdrawiania można odnaleźć już w przekazach starożytnych cywilizacji.

Techniki podobne do współczesnego reiki istniały już wcześniej, jako zbiór praktyk zawartych w przekazach i księgach. Pierwsze udokumentowane teksty pochodzą z Indii z czasów Gautmana Siddharthy (563–479 p.n.e.) i zawarte są w świętych księgach sutrach.
Pierwowzór reiki, znany jako Lingi, (Ling Chi) z Chin do Japonii sprowadziła prawdopodobnie pierwsza znana z imienia władczyni Japonii, Himiko (Himeko, Pimiko). Rządziła w latach 173–248, jej imię oznacza „księżniczka słońca”.  Reiki propagowała także Cesarzowa Gensho (680–748), zwana Niebiańskà Władczynią. Była 44 cesarzową w tradycyjnej linii władców Japonii, piątą z ośmiu kobiet, które władały Imperium Kwitnącej Wiśni.

Współczesną formą reiki jest Usui Reiki Ryoho.  Oznacza to dosłownie „System Uzdra- wiania Uniwersalną Energią Życia Usui”.  Jego twórcą był Mikao Gyoho Usui, który przywrócił wiedzę i umiejętność jej stosowania, udostępniając ją w nowocześniejszej formie.
Twórca współczesnego systemu przekazywania energii reiki urodził się 15 sierpnia 1865 r. we wsi Taniai (podawane też jest Yago). Ukończył szkołę wyższą, płynnie posługiwał się obcymi językami, interesował się zarówno wschodnią, jak i zachodnią medycyną, teologią i filozofią. Podróżował i kontynuował
studiowanie zachodniej medycyny i nauki.
W 1892 roku zaraził się cholerą i przeżył wówczas doświadczenie z pogranicza śmierci. Miał wizję Buddy Mahavairoćana – Wielkiego Centralnego Buddy przekazującego mu nauki.

Było to doświadczenie, które przesądziło o jego dalszym życiu i zainicjowało znaczące zmiany. Zaczął interesować się systemami duchowego uzdrawiania; postanowił poznać je dla dobra ludzkości.
Według przekazów, w 1914 roku (podawany jest także rok 1922) udał się na górę Kurama, aby pościć i medytować. Po 21 dniach doświadczył strumienia energii reiki, samoinicjacji, otrzymując dar uzdrawiania i odpowiedzi na wiele dręczących go pytań.

 

Usui Reiki Ryoho swoje korzenie wywodzi głównie z taoistycznego wewnętrznego qigong (chi kung) leczniczego, chińskiej medycyny pięciu przemian oraz z buddyjskiej szkoły Tendai.

Usui Reiki Ryoho nie jest systemem religijnym ani wyznaniowym, a jako metoda duchowego uzdrawiania jest ponadwyznaniowe i ponadkulturowe.  Nie stoi w sprzecz- ności z jakimikolwiek praktykami religijnymi czy duchowymi. Może je wzbogacić,
a dzięki swej uniwersalności pozwolić lepiej zrozumieć.
Celem leczniczego systemu Usui Reiki Ryoho jest uzdrowienie całej osoby – ciała, umysłu i ducha. Odnosimy się do źródła reiki, jako Źródła Stworzenia czy Istoty Wszystkiego, którą z japońska zwie się Sonten, a rozumie jako Miłość, Światło i Moc.
Ki to japońskie słowo, znane dziś na całym świecie, oznaczające Uniwersalną Energię Życia, energię przenikającą cały Wszechświat. Energia ta jest integralną częścią wszystkich żyjących istnień, otwierającą nas na duchowy wymiar życia.
To system bioenergoterapii symbolicznej, w którym przy pomocy symboli łączymy się z energią. W zależności od stopnia zaawansowania, mamy do czynienia z różnymi symbolami o różnej częstotliwości energetycznej i działaniu. Już od drugiego stopnia pracujemy mentalnie i możemy tę energię wysyłać na odległość.
Reiki stymuluje procesy samouzdrawiania, wzmacnia ciała  i ducha, likwiduje blokady, oczyszcza z toksyn, zanieczyszczeń, relaksuje, doprowadzając cały organizm do harmonii psychofizycznej i duchowej. Harmonizuje ciało i umysł, działając skutecznie na wszystkich płaszczyznach: fizycznej, emocjonalnej i duchowej. Może stosować je każdy. Do przekazywania energii nie trzeba mieć szczególnych uzdolnień czy predyspozycji.

System ten jest także indywidualną drogą rozwoju duchowego, sposobem na bardziej świadome życie.

By życie stało się lepsze

Praca z tą energią może mieć wielki wpływ na życie, nie tylko wewnętrzne i duchowe, ale także materialne. Jeśli ktoś zaangażuje się
i praktykuje tę metodę, to zmienia się jego zdrowie, emocje, psychika, ale także ma większy wpływ na to, co wokół niego się dzieje. Nie tylko w kwestii poprawy kontaktów z innymi ludźmi, ale również poprawy sytuacji życiowej, finansowej, realizacji marzeń i celów.

Już od drugiego stopnia reiki, możemy działać poza czasem i przestrzenią. Przesyłamy energię na odległość, nie tylko po to, by poprawić czyjeś zdrowie, ale także, jako wsparcie. Możemy bowiem wspomagać swoje lub czyjeś działania (zgodnie z jego wolną wolą), wysyłając energię w przyszłość, aby pomogła nam zrealizować to, czego pragniemy lub potrzebujemy. Czyli, jak widać, reiki ma zarówno wymiar duchowy, jak i praktyczny.
Od drugiego stopnia uczymy się pracować mentalnie, np. z tzw. wewnętrznym dzieckiem, z psychiką, emocjami, zdrowiem, przerabiać traumy życiowe, poprawiać relacje międzyludzkie, pracować ze swoją karmą.

Jeśli ktoś by zapytał, czy można przepracować swoją karmę, sprawić, aby życie stało się lepsze, to pracując z reiki, jest to możliwe. Ponieważ ta energia działa na wszystkich poziomach istnienia człowieka. Przesyłając energię w przeszłość, nie zastanawiamy się, z którego okresu naszego życia czy wcielenia wywodzi się problem, lub choroba, która nam doskwiera. Reiki dociera tam samo, uzdrawiając nas albo sytuację.
Przerabiając przeszłość, polepszamy teraźniejszość, polepszając teraźniejszość, mamy lepszą przyszłość, a tym samym wypracowujemy sobie przyszłą karmę.
Uzdrawiamy siebie i swoje życie na wszystkich poziomach istnienia. Pracując z tą energią, każdy jest kowalem swojego losu, wiele zależy od naszego zaangażowania i wiary w to, co robimy. Tak więc reiki jest dla wszystkich tych, którzy chcą czynnie zmienić siebie i swoje życie na lepsze.
Ezoteryka wymaga konsekwencji w działaniu, wtedy przynosi najlepsze rezultaty. A oto kilka z życia wziętych przykładów wpływu energii reiki:

– Barbara od wielu lat borykała się z bardzo poważnymi kłopotami emocjonalnymi, przewlekłą depresją. Leczyła się, była pod stałą opieką psychiatry i psychologa. Jednak poprawa zdrowia, jeśli przychodziła, była niestety krótkotrwała. To bardzo komplikowało jej życie prywatne i pracę. Zdecydowała się w końcu na metodę reiki, ukończyła dwa kursy, pracując sumiennie. Już po pierwszy stopniu zauważyła znaczną poprawę samopoczucia, a po drugim odczuła, jakby odzyskała po latach władzę nad własnym życiem. Poczuła się pewniej, bezpieczniej, a świadomość, że w każdej chwili może poprosić tę energię o pomoc, podnosiła ją na duchu. Mówiła, że już nie czuje się samotna i nie boi się przyszłości, ponieważ już wie, że nie jest sama. Tak jakby ktoś lub coś wspierało ją i dodawało jej otuchy. Życie Barbary zmieniło się, dostała lepszą pracę, lepiej zaczęła zarabiać, stała się bardziej pewna siebie i zdecydowana. Nigdy nawet nie brała pod uwagę, że zajdzie w ciążę, ponieważ kiedyś usłyszała, że jest bezpłodna. Aż tu nagle, przyszła do mnie z pytaniem: „Jakim cudem jestem w ciąży i w dodatku wszystko jest w porządku?”.
Usłyszała od lekarza, że jest to jeden z przypadków medycznie niewytłumaczalnych.   Teraz jej córeczka ma ponad roczek i obie czują się dobrze. Praca z reiki uzdrowiła jej psychikę, życie i jeszcze dała niespodziankę.

– Zofia miała kłopoty z drogami oddechowymi i przychodziła na zabiegi reiki. Już po paru poczuła się lepiej, dolegliwości zaczęły mijać. Po jakimś czasie poinformowała mnie, że pierwszy raz od wielu lat nie chorowała na grypę.  Dzięki cyklicznym zabiegom poprawiła się odporność jej organizmu.

– Piotr, wysoki, barczysty mężczyzna, o wyglądzie harleyowca, zaczął przychodzić na zabiegi z powodu bólu żołądka i niestrawności.
„Lekarz mówi, że jak się nie wezmę za siebie, to grozi mi operacja, więc cała nadzieja w tych zabiegach. Ja tam pod nóż nie pójdę” – oznajmił mi na powitanie.
Rozpoczęliśmy cykliczne zabiegi, po jakimś czasie niestrawność zaczęła mijać, a Piotr powiedział, że zrobiłam z niego królika.
„Nie znosiłem warzyw, a teraz jem zupki warzywne i jakieś sałatki. Żona zaczyna być zazdrosna, bo nigdy nie mogła mnie do tego namówić, a tu proszę, sam sobie nawet gotuję. Ale faktycznie coraz lepiej się czuję”.
Za jakiś czas lekarz powiedział Piotrowi, że jak tak dalej pójdzie, to operacja już nie będzie potrzebna. Wytłumaczyłam mu, że ta energia wie, co dla nas jest dobre i eliminuje z naszego życia to, co nam nie służy. Tak też było w jego przypadku.

– Witold, prezes dużej firmy. Już na pierwszy rzut oka widać było, że jest przemęczony, zestresowany, typowy pracoholik.
„Nie potrafię się odstresować, śpię fatalnie,
a i samopoczucie mam nie najlepsze. Może te pani działania mi pomogą” – mówił.
Już podczas pierwszego długiego zabiegu zasnął. Był bardzo zdziwiony, że tak go to zrelaksowało. Po paru cyklicznych zabiegach już zupełnie inaczej zaczął funkcjonować. Stał się spokojniejszy, już się tak nie denerwował o los firmy, a i wyniki w pracy były lepsze. Co najważniejsze, spał już normalnie, nauczył się odpoczywać.

– Magda i Marta miały kłopoty ze zdrowiem swoich dzieci. Jedno z nich miało zespół ADHD, a drugie nie do końca zdiagnozowaną chorobę, która opóźniała jego rozwój; mówiło mało i nie poruszało się samodzielnie. Mamy z wielką nadzieją zrobiły pierwszy stopień reiki, aby pracować ze swoimi dziećmi. Po paru miesiącach dowiedziałam się od nich, że jest znaczna poprawa. Dziecko z ADHD jest już spokojniejsze i lepiej się uczy, a to mniejsze samodzielnie się porusza i dużo więcej mówi. Mamy rozwijają się dalej.
Dość często rodzice robią kursy reiki, aby pomóc swoim dzieciom, a przy tym sobie.

– Paulina, jak pierwszy raz się spotkałyśmy, narzekała na żołądek. Nie mogła niczego zjeść bez bólu. Wykonała wiele badań, leczyła się, ale bez szczególnych efektów. Zrobiłam jej zabieg, podałam odpowiednią technikę samodzielnego oczyszczania, a po niedługim czasie bóle zniknęły.
Wraz ze swoją mamą i przyjaciółkami zrobiła pierwszy stopień reiki. To było rok temu. Widziałam je niedawno, a opowieści, które usłyszałam, poruszyły moje serce i nawet ja uznałam je za niesamowite. Każda z nich pracowała w swoim tempie, indywidualnie
i każda ma na swoim koncie sukcesy.

– Ania od lat pragnęła zmienić pracę, co prawda w tym samym resorcie, ale w innym dziale. Niedawno ją zmieniła, nad realizacją dalszych marzeń pracuje.

– Ewa, radosna, uśmiechnięta, serdeczna, widząc ją, nikt by nie pomyślał, że ma problemy. A miała, i to przez długie lata, fatalne samopoczucie, a i lokalowo nie układało się zbyt dobrze.
„Po inicjacji «wyprostowałam się», jakby coś ze mnie zeszło, lat ubyło. Nabrałam pewności siebie. A teraz patrz, wszystko się zmieni.  Udało mi się wynająć dom dla rodziny po tak niskiej cenie, że to jest jak dar od losu. Jestem szczęśliwa”.

– Jola, szamanka. Wreszcie znalazła pracę, którą bardzo lubi, rozwija się duchowo i parapsychologicznie w niewiarygodnym tempie. Widzi, słyszy, przyjaciółki żartują, że niedługo zacznie latać.

– Małgosia, teraz może jeszcze lepiej pomagać chorym, którymi się opiekuje. Uwielbiają jej obecność i lubią, jak ich dotyka. Wiadomo dlaczego, w ten sposób przekazuje im energię i polepsza zdrowie.

– Dominika, mimo że straciła pracę, której zresztą nie lubiła, daje sobie radę i zaczyna rozkręcać swoją firmę. Wszyscy trzymają za nią kciuki.

– Paulina, o bólach żołądka już nawet nie pamięta. Dostała awans w pracy, kupiła działkę i zaczyna budować dom. Sama. Owszem, rodzina ją wspiera, ale to ona podjęła takie wyzwanie.

Przykładów, że energia reiki działa, jest wiele, wystarczy uwierzyć i pracować z nią, a efekty mogą nas zaskoczyć.

Patrz artykuł ” Czwarty Wymiar” 4/2013

< http://www.4wymiar.pl/artykul/1860,energia-spelnionych-marzen.html?p=1

Kontakt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *