Magiczna moc białej szałwi

Biała Szałwia od wieków  była stosowana przez Indian przy wszelkich ceremoniach,  zwłaszcza  przy odganianiu złych mocy.

Po wysuszeniu jest  naturalnym kadzidłem roślinnym.
Salvia apiana służy przede wszystkim do oczyszczania aury człowieka, zwierząt, czyli energii wokół ciała.

Stosowana jest także do okadzania mieszkań, domów, miejsc pracy, obejść, rzeczy, przy rytuałach. Idealnie oczyszcza przestrzeń, uwalnia od złych energii, uczuć, bytów, wszelkich zanieczyszczeń energetycznych i niekorzystnych wpływów z zewnątrz.  Jest również bakteriobójcza.

Jeśli  ktoś czuje się zmęczony, przytłoczony nadmiarem problemów, często choruje, czy z innego powodu, warto zrobić rytuał oczyszczania białą szałwią.

Podczas spalania żarzy się wytwarzając  obfity dym, który ma właściwości oczyszczające.  W pomieszczeniach oczyszczonych szałwia spala się równomiernie dając dużo dymu, ale gdy jest dużo negatywnych energii szałwia przygasa i trzeba ją rozdmuchiwać. Dlatego też, jest uważana za wskaźnik zanieczyszczenia, pomaga w pracy nad sobą, oczyszczaniu i harmonizacji siebie i otoczenia.

 Wraz z unoszącym się dymem, unoszą się nasze prośby i modlitwy do świata ducha i Stwórcy. Kiedy wzrasta wibracja miejsca, negatywne energie, uczucia, emocje zaczynają się rozpływać. Szamani przestrzegają, że białą szałwię wolno używać tylko w dobrych zamiarach.

 Biała Szałwia używana jest w rytuałach przyciągających dostatek, pomaga osiągnąć długowieczność, noszona w purpurowym woreczku pomaga zyskać mądrość.

Posiada  także  walory lecznicze, Indianie leczyli nią kaszel, przeziębienia, dodawali do kąpieli . Używana jako herbata może złagodzić problemy z wrzodami.

 Rytuał oczyszczania pomieszczeń;

 Przy zamkniętych oknach zapalmy  szałwię i okadźmy jej dymem całe pomieszczenie, także jego  kąty.
Chodząc po lokalu, okadzamy go w przeciwną stronę do ruchu wskazówek zegara. Można np. robić 7 obrotów w lewo w każdym kącie pomieszczenia. Rzeczy okadzamy  “kąpiąc” je w dymie. Po zakończeniu trzeba dobrze wywietrzyć mieszkanie, aby zebrana przez szałwię energia uleciała na zewnątrz. Na zakończenie rytuału oczyszczania, zapalamy białą świecę pozwalając jej wypalić się do końca.

 Rytuał oczyszczania aury;

Przy oczyszczaniu  aury, należy okadzić siebie bądź osobę którą oczyszczamy w kierunku od ziemi do góry;

– z przodu,

– z tyłu

– po bokach.

 Pociągnięciami z wydobywającego się dymu, oczyszczamy czakry z wszelkich zabrudzeń. Takie oczyszczanie  chroni  przed złymi energiami, bytami,   tak zwanym „złym okiem”, „ wampirami energetycznymi”, oddala niekorzystne twory astralne.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *