Całkowite zaćmienie Słońca 21.08.2017r

21 sierpnia 2017 r. o godz  nastąpi całkowite zaćmienie Słońca,

podczas którego Księżyc całkowicie zasłoni tarczę Słońca i w ciągu dnia zapanuje ciemność .

Tym razem  zaćmienie nastąpi nad Ameryką Północną. Do wspaniałego spektaklu na niebie szykują się miliony ludzi. Początek nastąpi  tuż po godz. 18 naszego czasu,  cień Księżyca dotknie  zachodniego wybrzeża USA niedaleko Lincoln City w stanie Oregon – całkowite zaćmienie zacznie się w Lincoln City o godz. 19.16. Potem przesunie się z prędkością samolotu naddźwiękowego przez całe terytorium USA, od zachodniego po wschodnie wybrzeże Ameryki, przecinając kolejno stany Idaho, Wyoming, Nebraska, Kansas, Missouri, Illinois, Kentucky, Tennessee, Karolinę Północną i Georgię. Będzie się poruszał ze średnią prędkością 2600 km/godz. Ostatnim miastem na terenie USA objętym całkowitym zaćmieniem będzie Charleston w stanie Karoliny Południowej. Zjawisko tam zacznie się  o godz. 20.48, ostatni skrawek księżycowego cienia opuści kontynent amerykański o godz. 22.09.

Częściowe fazy zaćmienia można obserwować w północno-wschodniej części Pacyfiku, w całej Ameryce Północnej, północnej części Ameryki Południowej, na Oceanie Arktycznym, na Grenlandii, na północnym Atlantyku oraz – podczas zachodu Słońca na Półwyspie Iberyjskim, w zachodniej Francji i na Wyspach Brytyjskich.

Zaćmienie przypada w 28°52 znaku Lwa, w trygonie z Uranem (28°23 Barana) i z koniunkcją Lilith/Saturn (21°11 Strzelca), w pobliżu Marsa (20°41 Lwa) oraz silnych gwiazd stałych. Jednocześnie zarysuje się Wielki Krzyż: Wenus (24°45) w opozycji do Plutona (17°11) w Koziorożcu i kwadraturze do opozycji Jowisz (20°11) – Uran (28°23).

Słońce w astrologii  sygnifikuje władcę i króla, w każdym tego słowa znaczeniu. Lew, którego jest regentem, wskazuje na sfery rządzące. 21 sierpnia nie dość, że Słońce zostanie zaćmione w swoim znaku, to jeszcze w jego ostatnich stopniach.

W horoskopie Donalda Trumpa –  z punktu widzenia astrologicznego, zaćmienie odegra  istotną rolę w życiu polityka, ale także całego narodu-  zaćmienie Księżyca w koniunkcji z Księżycem horoskopu USA . Jako całkowite zjawisko będzie widoczne głównie na terenie Stanów Zjednoczonych.

W Waszyngtonie – miejscu uchodzącym za symbol  władzy – Księżyc zakryje ponad 90% tarczy Słońca, a pamiętajmy, że decyzje tam podejmowane, oddziałują na resztę świata.

Pod względem astrologicznym układ uczestniczy w silnym trygonie Ognia.

Działanie zaćmienia może zaznaczyć się już miesiąc przed wystąpieniem zjawiska i trwać do około  pół roku później.

Wszystko, co nastąpi w tym czasie, może skutkować w sposób inny od oczekiwanego i niespodziewany.
Nie pora na deklaracje, podpisywanie umów czy podejmowanie ważnych decyzji, z tym lepiej poczekać do początku września.

Zaćmieniu mogą towarzyszyć także anomalie pogodowe, katastrofy naturalne, kryzysy gospodarcze, załamanie rynków finansowych, rewolucje, akty terrorystyczne, demonstracje, zamieszki…

Istotne „wyładowania” związane z zaćmieniem mogą nastąpić już;  3 września, kiedy 29° zostanie zaktywizowany przez koniunkcję Merkurego z Marsem, potem 24 stycznia 2018 r. przez kwadraturę Marsa.

Druga połowa sierpnia może zachęcać do twórczych przedsięwzięć, dostarczać kreatywnych impulsów, pobudzać do afektowanych zachowań oraz podjęcia działań służących wyeksponowaniu własnej pozycji.
Warto odsłonić przed światem pomysły czy plany, które dotychczas były ukryte i wykonać pierwsze kroki w kierunku nadania im konkretnego kształtu, a nagłe, nieoczekiwane zbiegi okoliczności mogą sprzyjać realizacji zamierzeń i w zasadniczy sposób je przyspieszyć.

To dobra pora na przełamanie tabu, odważne, bezkompromisowe działania zwłaszcza podejmowane przez niezależne, doświadczone, dojrzałe osoby. Dużą rolę odegra przy tym płeć piękna.

Kontakt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *