Czy istnieje życie po śmierci według nauki?

Wielu ludzi obawia się śmierci. Wierzymy w śmierć, ponieważ od zawsze mówiono  nam, że kiedyś umrzemy.

Śmierć kojarzy się  z ciałem, ponieważ to nasze ciało faktycznie umiera. Według różnych przekazów, filozofii i kultur, istniał od bardzo dawna pogląd że człowiek jest czymś więcej niż tylko ciało fizyczne, że ma duszę a ona jest nieśmiertelna. Dusza – świadomość istnieje zawsze, ma formę stałą, zmienia się tylko forma fizyczno materialna-  ciało, w którą dusza co jakiś czas się wciela. Śmierć fizyczna zatem, jest formą przeobrażenia, transformacji życia duszy.

 Nowa teoria naukowa  dr. Roberta Lanza  ” Biocentryzm”, sugeruje, że śmierć jest czymś innym nam się wydaje , lub co dotąd mówiła na ten temat medycyna i nauka.

„Poczucie bycia żywym – „Kim jestem?” – jest tylko 20 watową fontanną eksploatacji energii w mózgu. Ta energia nie znika po śmierci. Jednym z najpewniejszych aksjomatów nauki jest to, że energia nigdy nie umiera, nie może być ani tworzona na nowo, ani niszczona.”

Ale czy ta energia przedostaje się z jednego świata do drugiego? Niedawno został  opublikowany w czasopiśmie Science eksperyment , wykazujący, że naukowcy mogli zmieniać coś wstecz, coś co stało się już w przeszłości. Cząstki mogły zdecydować, w jaki sposób zachowywać się podczas zderzenia z rozdzielaczem wiązek. Eksperymentujący w dowolnym czasie może go wyłączyć lub włączyć.

Okazuje się, że to o czym eksperymentujący zadecydował w tym momencie, stało się w przeszłości. Niezależnie od dokonanego wyboru, ty, jako obserwator będziesz mógł obserwować skutki. Związki między tymi różnymi historiami i wszechświatami przenikają nasze zwykłe, klasyczne koncepcje dotyczące czasu i przestrzeni.

Według  teorii biocentryzmu przestrzeń i czas nie są przedmiotami namacalnymi . Wszystko co widzisz i czego doświadczasz obecnie jest wirem informacji, które przedostają się do twojego umysłu. Przestrzeń i czas są po prostu narzędziami niezbędnymi do prawidłowego odbierania świata.

Śmierć nie istnieje w ponadczasowym i bezkresnym świecie.  Einstein przyznał „Teraz Besso” -jego stary przyjaciel-„opuścił ten dziwny świat, na krótko przede mną”. To nic nie znaczy. Ludzie tacy jak my, wiedzą, że różnica między przeszłością, teraźniejszością i przyszłością jest tylko uparcie trwałą iluzją.”. Nieśmiertelność nie oznacza wiecznej egzystencji w bezczasie, ale przebywanie poza czasem w ogóle.

Robert Lanza, jest uważany za jednego z czołowych naukowców na świecie. Jest on autorem książki „Biocentryzm”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *