„Święto Mabon” – przywoływanie obfitości

Jest dzisiaj pierwszy dzień jesieni  i święto, podczas którego można podziękować za wszystkie dobre wydarzenia, jakie spotkały cię od początku roku. Ale i poprosić o więcej obfitości w życiu , na rok następny.

Sabatowe świętowanie zazwyczaj rozpoczyna się 22 września wieczorem, od uroczystej kolacji na powitanie jesieni, lub    medytacją ,  przy stole zastawionym  płodami  i symbolami jesieni.

Ale dzisiaj 23 września w pierwszy dzień jesieni, jest także dobry czas na świętowanie i przyciąganie wszelkiej  obfitości do swojego życia.

Symbolami dla Święta Mabon są:
– złote, żółte, brązowe,  czerwone świece i wstążki; kolory jesieni
– kadzidła i olejki np; o zapachu sosnowym, pomarańczowym, miodowym;
– potrawy z owoców, orzechów, zbóż, wszystko gorące i mocno przyprawione, także winem lub miodem pitnym;
– ozdoby z kłosów, jarzębiny, owoców, najlepiej przypominające dożynkowy wieniec.

  • róg obfitości

Wszystko to symbolizuje obfitość i przeniesienie dostatku na czas rozpoczynającej się jesieni.

 Jest to także czas równonocy jesiennej – równości dnia i nocy, światła i ciemności, energii kobiecej i męskiej. Święto Mabon, zwane również Świętem Winobrania, dawne Święto Żniw, Święto Plonów, Święto Wody, Dożynki czy celtyckie Alban Elued, kojarzone są z jesienią i płodami  Bogini Matki, opiekunki plonów i płodności. 

Święto Mabon to czas kończenia zbiorów i dziękowania za  obfitość. W tej intencji rozpalało się ogniska, przy których składało się miód, ziarna, owoce i wypieki. W ten sposób ludzie okazywali wdzięczność za słońce, wiatr, ziemię i wodę, dzięki którym mieli zapasy na przetrwanie  zimy i zapewniali sobie  w ten sposób, przychylność  w kolejnych latach.

W czasie obchodzenia święta Mabon, warto wyruszyć na ostatnie letnie wędrówki po lasach. Można wtedy zebrać gałązki, kolorowe liście, żołędzie, kasztany, orzechy czy owoce, którymi dekorujemy dom. Ozdoby z darów jesieni zapewniają nam radość i pomyślność materialną.

Święto Mabon to czas zabawy, ucztowania, tańców i wróżb.

Pomyślność domowi przynoszą potrawy mączne i płody ziemi , na czas świętowania dobrze jest zapalić złote świece.

Jeśli chcemy, żeby w naszym domu zagościł dobrobyt, warto wykonać kilka prostych rytuałów lub jeden z nich ;

  • W pierwszym z nich należy do połowy słoika nasypać ryż. Później kładziemy na niego trzy monety. Słoik uzupełniamy złotym zbożem (najlepiej pszenicą),  ale może tez być kukurydza , na które kładziemy kolejne pięć monet. Następnie słoik zakręcamy i chowamy blisko wejścia do mieszkania czy domu, nikt obcy nie powinien go oglądać. U mnie stoi przy drzwiach wejściowych, przysłonięty prawdziwą miotłą z witek,  z czerwoną kokardą. Miotła ręcznie robiona, jest symbolem ” wiedźmy”- wymiata wszystkie złe energie i zabezpiecza przed złym „okiem”. Kolor czerwonej kokardy dodatkowo pełni funkcję ochronną.
  • Warto zapalić kadzidła i przejrzeć zawartość swojego portfela. Wyrzucić z niego wszystko to, co zbędne. Uporządkować karty i banknoty. Po tych porządkach powinniśmy na resztę dnia wstrzymać się od wydawania pieniędzy. To sprawi, że nie będą nam one przeciekać przez palce i zapanujemy nad wydatkami.
  • Dobrze jest  też zapalić świecę w kolorze zielonym, lub złotym,   wziąć banknot, zwinąć go w rulonik i obwiązać czerwoną wstążką. Potem wypowiadając słowa: “Przez całą jesień i resztę roku panuje u mnie obfitość finansowa” należy zawinąć pieniądze w złotą folię, włożyć do szczelnego pojemnika i schować do zamrażalnika. Tak zamrożona gotówka sprawi, że w naszym portfelu i na koncie zawsze będą odpowiednie  środki .

Jeśli przez ostatni rok zdarzały ci się złe rzeczy, lub nie możesz odpuścić czegoś, co już minęło, to warto też wykonać rytuał oczyszczenia.

Aby tego dokonać, należy przygotować pojemnik, najlepiej drewniany, a następnie wyciszyć się, zapalić świece i kadzidła. Wyobraź sobie, że to, co sprawia ból i nie pozwala ci iść do przodu znika z twojego życia. Zamknij to w drewnianym pojemniku, który należy zakopać pod drzewem. Po rytuale dobrze jest obmyć dłonie zimną wodą.

lub

Napisz na kartce co cię ogranicza i męczy, włóż ją do jakiegoś pojemnika i wyrzuć do płynącej wody za siebie mówiąc; ….”pozbywam się wszystkiego co mnie ogranicza, od tej pory rozpoczynam życie bez tych ograniczeń lub emocji……”

Te, lub inne rytuały, można wykonać dla zapewnienia sobie wszelkiej obfitości. Nie trzeba wykonywać wszystkich.

Udanego Świętowania i zapewniania sobie wszelkiej obfitości w życiu 🙂

Kontakt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *