28 września zjawisko Superksiężyca, koniec Tetrady Czerwonych Pełni

 Nocą z  27  na 28 września  2015r.  dojdzie do niecodziennego wydarzenia, zjawisko Superksiężyca, a następnie  Krwawy Księżyc. Tej nocy zakończy się Tetrada czerwonych pełni; pierwsza miała miejsce 15 kwietnia 2014, druga 8 października 2014, trzecia 4 kwietnia 2015  i ostatnia 28 września 2015r. w czasie święta Sukkot.

Superksiężyc będzie widoczny  już 27 września a  28 września o godz;04;52  nastąpi pełnia. Tej nocy księżyc znajdzie się w perygeum,  będzie bliżej Ziemi niż zazwyczaj. Bedzie ok. 14% większy i o 30% jaśniejszy niż zwykle. We wrześniu zjawisko Superksiężyca nałoży się na tzw. zjawisko Krwawego Księżyca.

Księżyc zabarwi się wtedy na czerwono w wyniku całkowitego zaćmienia. Zjawisko  widoczne  będzie na obszarze obu Ameryk, Pacyfiku i  w Europie Wschodniej.

Tetrada miała miejsce jedynie osiem razy w ciągu ostatnich dwóch tysięcy lat.

 Superksiężyc połączony z zaćmieniem księżyca,  to bardzo rzadkie zdarzenie. Ale to nie wszystko, ponieważ superksiężyc połączony z zaćmieniem księżyca wypada w dniu Bożego Święta – Sukkot. Coś zupełnie bez precedensu. Coś bardzo szczególnego oznaczonego na niebiosach.

W Biblii można odnaleźć informacje o księżycu, który zabarwia się na czerwono, co zwiastować ma ważne dla ludzkości wydarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *