Rok Ognistej Małpy – 2016/ Horoskop Chiński

Według horoskopu chińskiego od 8 lutego 2016 r. godz. 22.40 –  do 27 stycznia 2017 r.  królować będzie  rok  Ognistej MAŁPY.

W astrologii chińskiej jako symbol każdego roku, przypada zwierzę zodiakalne i jeden z żywiołów. W nadchodzącym roku horoskopu chińskiego, panować będzie Małpa w żywiole Ogień Yang. 

Ponieważ żywiołem naturalnym Małpy jest Metal Yang już na wstępie prognozy, na kolejny rok można oczekiwać  kłopotów, gdyż przez cały rok żywioł Ogień i żywioł Metal znaku Małpy, pozostawać będą w niekorzystnych relacjach.

Nie oznacza to, że będzie to tragiczny rok, może być jednak pełen  niesprzyjających zdarzeń i okoliczności. Brak zgodności pomiędzy Ogniem i Metalem z pewnością znajdzie swoje odbicie w losach świata, kraju, a także w losie każdego z nas. Konflikt pomiędzy dwoma żywiołami zwykle oznacza kłopoty z elementem, który ulega zniszczeniu, a więc z Metalem. Jeśli chodzi o organizm człowieka, możemy spodziewać się  zaburzeń oddechowych, gdyż Metal to  płuca, z drugiej strony, kłopotów z sercem i cyrkulacją krwi, ponieważ Metal  osłabia Ogień.

W roku Ognistej Małpy będzie można odczuć przypływ sprzyjających okazji do zakochania się, lecz gdy tylko będzie to możliwe, lepiej  planowane sfinalizowania związku  przesunąć na następny rok. W roku Małpy możemy spodziewać się różnych skandali obyczajowych, które  brane będą także  „na wesoło”, bo taka jest natura małpy. Rok 2016 nie będzie rokiem optymalnym na zawieranie związków małżeńskich, a  nawet na staranie się o potomstwo ( jeśli  oczywiście to będzie mozliwe).

Rok ten , niesie dodatkowe zakazy, co do wykonywania pewnych czynności, co ogranicza swobodę w działaniu. W dwóch miesiącach lutym i maju, pojawi się tak zwana potrójna kara Ognia – zbieg znaków Małpa, Tygrys i Wąż. Owa „kara Ognia” pojawia się w miesiącu Tygrysa – dni Węża i miesiącu Węża – dni Tygrysa, niosąc wiele zagrożeń.

 W tych  dniach – miesiącach- możemy spodziewać się większych niż zwykle zagrożeń związanych z zaprószeniem ognia, wybuchami, atakami terrorystycznymi, czy innymi tego typu  zagrożeniami na Świecie. Możemy spodziewać się dużej ilości incydentów związanych z ogniem, awarii energetycznych, skażenia powietrza, żywności, pojawienia się pandemii, pożarów,  znacznego wzrostu cen posiadłości,  kłopotów z wodą.

W zdrowiu człowieka odpowiada to kłopotom z układem krążenia, sercem, krwią,  układem oddechowym. 

Zastanawiając się nad nadchodzącym rokiem, warto zdać sobie sprawę z tego, że małpa chce na siebie za wszelka cenę, zwrócić uwagę, chce być  gwiazdą. Obserwowanie jej działań, towarzyszyć nam będzie przez cały rok. Małpa raz bywa dramatyczna, innym razem sentymentalna,  pozostając gotowa do figli i zabaw . Jest niespokojna, nie da więc  wytchnienia, nie będziemy mieli czasu na zastanowienie się nad tym, co właściwie się dzieje wokół nas i w nas samych. Przede wszystkim jest typem yang, czyli stworzeniem przedkładającym aktywność, nad bierne poddawanie się najróżniejszym sytuacjom. 

Znalezione obrazy dla zapytania ognista malpa chiński horoskop

Nie oznacza to, że należy przyjąć bierną postawę i oczekiwać samorozwiązania się  problemów. Małpa najczęściej  improwizuje, działa w pojedynkę,  nieustannie zabiegając o poparcie innych. Możemy wzorować się na niej, wierząc  że wszystko może się zdarzyć, nieustannie i wbrew wszystkiemu dążyć do przodu, pokonując przeszkody ze zwinnością Małpy. Ponieważ  Małpy działają natychmiast, należy oczekiwać bardzo pracowitego początku roku. Powinien być to rok z dużą ilością istotnych, długotrwałych zmian.

Co by się nie działo, warto pamiętać, że Małpa nie jest zwierzęciem pamiętliwym. Potrafi łatwo się zdenerwować, lecz także szybko zapomnieć o ewentualnych urazach, co może  mieć swoje pozytywne odbicie  w tym, że niektóre konflikty i nieprzyjazne zdarzenia będą krótkotrwałe.

Finanse, jak w poprzednich latach, nadal nie będą najlepsze, choć czasami   z tendencjami zwyżkowymi.

Będzie to dynamiczny rok, z dużą ilością znaczących wydarzeń, z możliwościami rozwiązania nawet najtrudniejszych sytuacji, rok podróży.

Do głosu mają szansę dojść kreatywni młodzi ludzie, a przede wszystkim kobiety. Będzie to rok dużych możliwości i czasami chaotycznego postępu, przede wszystkim rok niebywałych  wahań gospodarczych, giełdowych, finansowych, społecznych, politycznych i emocjonalnych.

Jako remedium, możemy zastosować symboliczne figurki Węży,  

gdyż Wąż jest sekretnym przyjacielem Małpy.

          Znalezione obrazy dla zapytania wąż chiński horoskop

Kontakt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *