Medytacja serca

Medytację Serca może wykonywać każdy, kto chce rozwijać się duchowo, ale również ten, kto dopiero zaczyna praktykę wznoszenia się na wyższe poziomy świadomości. Celem tej medytacji jest otworzenie się i swojego serca na uniwersalną i wszechobecną Miłość  – w nas i wokół nas, a także scharmonizowanie się z twórczą siłą Wszechświata. Możliwości jakie są nam dane, ograniczone są jedynie naszą wyobraźnią i stopniem naszego zaawansowania, a zasób energii jaki mamy do dyspozycji jest nieskończony. Medytację Serca można stosować do wielu celów począwszy od lepszego poznania siebie, celu  podróży swojej duszy tu na Ziemi, aż po poprawę swojej sytuacji, zdrowia i szczęścia.

Podstawową zasadą medytacji Serca, tak samo jak i każdej innej, jest twórcze i luźne podejście praktykującego. Nie powinniśmy za bardzo skupiać się (z przesadą) na technice, ponieważ blokujemy w ten sposób przepływ  energii z którą tak bardzo pragniemy osiągnąć kontakt. Medytacja powinna być naturalna, prosta, dostosowana do danego człowieka. Jeśli  nie pasuje Ci któraś z podanych tutaj wskazówek, zmień ją na własny użytek, bądź twórczy.

Praktyka medytacji Serca

Miejsce
Wybierz ciche i spokojne miejsce. Najlepiej gdyby znajdowało się ono na łonie natury, z dala od zgiełku miasta. Jeżeli jednak wykonujesz medytację w domu, zadbaj o ciszę i spokój, otwórz okno aby świeże powietrze wypełniło pokój. Kontakt z naturą nastraja nas miłymi uczuciami i pozwala relaksować się szybciej i głębiej. Już prawie zapomnieliśmy jak bardzo związani jesteśmy z naturą i jak blisko niej przebywaliśmy na drodze rozwoju naszego gatunku. To ona w naturalny sposób wprowadza nas w głęboki stan relaksu i medytacji. Jest nieodłączną częścią nas samych.

Pozycja
Ustal w jakiej pozycji będziesz ćwiczył. W tej kwestii istnieje pełna dowolność, a głównym wyznacznikiem powinien być komfort praktykującego. Jedni ludzie czują się lepiej leżąc podczas medytacji, inni siedząc, a jeszcze inni wolą stać.

Oddech
Weź kilka głębokich lecz niewymuszonych i wolnych wdechów, wydychając powietrze także w wolnym tempie. Zrelaksuj się, pozwól aby oddech prowadził Cię, stał się jedyną istotną sprawą w tej chwili. Kontynuuj świadome oddychanie dotąd, aż nie poczujesz się całkowicie rozluźniony i zrelaksowany. Czasami potrzebować będziesz kilku oddechów, a czasem aż kilka minut, aby osiągnąć podobny stan spokoju i wyciszenia. Wszystko zależne jest od przeżywanych obecnie stresów, napięć z innymi ludźmi i ogólnego samopoczucia w danym dniu.

Otwieranie Serca
Kiedy już osiągnąłeś stan relaksu, zacznij skupiać swoją uwagę na emocjach. Poczuj jak ciepło, szczęście i miłość wlewają się do Twojej osoby, do Twojego Serca. Poczuj jak ogarnia Cię radość związana chociażby z tą chwilą, którą obecnie przeżywasz. Bądź tylko TU i TERAZ. To tu i teraz jest jedynym miejscem i okazją na odnalezienie siebie, szczęścia i miłości. Zrozum, że oprócz teraz nie istnieje nic więcej. Pozostań w tym stanie jak długo zechcesz, kontynuując wciąż pozytywne odczuwanie tej chwili. Jeśli chcesz możesz zacząć kierować tą energię Miłości jaka powstaje w Twym sercu w celu rozwiązania jakiegoś problemu, uzdrowienia kogoś. Pomyśl co chciałbyś zmienić i poczuj jak ta Miłość, którą czujesz w Sercu płynie w stronę trapiącego Cię zdarzenia, sytuacji, uczuć. Możesz wizualizować sobie strumienie świetlistej energii płynące do celu jaki sobie postawiłeś. Dzięki temu Inteligencja Wszechświata dostaje wskazówkę, że należy zmienić Twój świat tak, aby bardziej odpowiadał Twojej wizji i Twojemu wyobrażeniu o nim. Musisz być cierpliwy i nie dać się ponieść złym emocjom, szczególnie na początku. Z biegiem czasu zauważysz, że Twoje możliwości będą stawały się coraz większe, a uczucie jakie panuje w Twoim Sercu, mocniejsze.

Pomóc ludzkości
Zastanów się w czym mógłbyś pomóc ludzkości, Ziemi i prześlij jej  energie Miłości w tych celach. Możesz prosić o rozwój ludzi, o światło dla świata, pokój, miłość, dostatek, jedzenie dla wszystkich mieszkańców Ziemi itd.  Wystarczy chwila, kilka minut skupienia się na tych sprawach, problemach, aby móc w niedalekiej przyszłości zauważyć skutki jakie niesie ze sobą ta dana Ci moc.

Od tej pory stajesz się bardziej świadomy i odpowiedzialny za swoje losy oraz otaczającego Cię  Świata. Bądź szczęśliwy i pełen miłości.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *