Nów Księżyca w znaku Barana – nowy cykl astrologiczny

Na dzień 07.04.2016r.   około godziny  13;25 – przypada  pierwszy wiosenny nów Księżyca  w znaku Barana, a tym samym rozpoczęcie się nowego cyklu rocznego – Nowy Rok Astrologiczny.

Jest to  szczególny czas dla astrologów,  kiedy żegna się   stary astrologiczny cykl roczny  i otwiera się na nowy. Dla jednych Nowy Rok Astrologiczny zaczyna się w czasie  Równonocy, dla innych wraz z tym  Nowiem, który  zamyka poprzedni cykl i uruchamia nowy potencjał  twórczych energii. Czyni to znak Barana, w którym spotyka się Słońce i Księżyc, działa jak  impuls inicjujący nowe działania, wzmocniony przez wybuchowego Urana, który wzbudzi  w nas potrzebę wolności i niezależności, czasami manifestowanej w sposób wręcz rewolucyjny.

Tranzyty planet- zjawiska astrologiczne- przypadające na 07.04 i 08.04/ 2016 ;

07.04.2016 g.10:32: Księżyc trygon Saturn
07.04.2016 g.12:25: Księżyc kwadratura Pluton
07.04.2016 g.13:23: Księżyc koniunkcja Słońce
07.04.2016 g.16:56: Księżyc koniunkcja Uran
08.04.2016 g.15:41: Księżyc koniunkcja Merkury

 Nów Księżyca w znaku Barana może być dość męczący i trudny dla niektórych. W tym dniu warto zadbać o swoje bezpieczeństwo, pomyśleć o swoich potrzebach, zabezpieczyć siebie, swoje plany, marzenia. Energetyka tego dnia skłaniać może do wycofania, powodować może większą drażliwość i działanie impulsywne. Jest  to czas by zająć się przede wszystkim sobą,  konieczność dostosowywania się do oczekiwań i potrzeb  innych, będzie nas bardziej  irytować. Kontaktujmy się w tych dniach, ze źródłem mocy w nas samych, w naszym ciele, naszym wewnętrznym „ja”. Skupmy  się na  tych odczuciach i  płynących z nich informacji, na swoich najskrytszych pragnieniach, to może pomóc  wzmocnić potencjał osobisty. Pamiętajmy jednak, aby  dbając o swoje potrzeby, nie narzucać  nic innym.

Jeżeli  brakuje Ci motywacji, inspiracji,  chęci do życia,  masz depresję czy inne negatywne odczucia, właśnie teraz  możesz wzmocnić swoją siłę woli i życia, która pomoże ci powrócić do pełni sił psychiczno-emocjonalnych.
Przed nowiem lub zaraz po nowiu w Baranie, dobrze jest sobie  zrobić selekcję dotychczasowych  celów, które są dla nas naprawdę istotne.

Warto wypisać parę celów na ten nowy cykl roczny, które są dla ciebie ważne i pomyśleć o tym, co możesz zrobić aby przybliżyć się do ich realizacji.  Możesz też pomedytować , skupiając się szczególnie na źródle wewnętrznego ognia. Poczuj, gdzie znajduje się w Twoim ciele  i pozwól by ciepło i energia, rozlała się po całym  ciele. Poczuj jak wraz z tym ciepłem narasta Twoja wewnętrzna moc i chęć do działania,. Wczuj się w mowę ciała,Twoje ciało wie  czego pragniesz i potrzebujesz.

Pierwszy wiosenny nów jest najlepszym czasem na pracę z mapą marzeń i  wyrażaniem swoich intencji, celów na nadchodzący cykl roczny astrologiczny.

Najlepiej rozpocząć afirmacje i działania ” magiczne”, już po godzinie kulminacji nowiu, ale także w ciągu pierwszych ośmiu godzin nowego cyklu.

 

Kontakt

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *