Matrix może istnieć naprawdę – twierdzi Bank of America

6 wrzesnia 2016r.  Bank of America Merrill Lynch (BAML)  przesłał wiadomość do swoich klientów , w której stwierdza, że ” istnieje 20-50 proc. szansa na to, że żyjemy w matriksie,  a świat który uznajemy za rzeczywistość, jest tylko symulacją. „

Bank cytuje wypowiedz Nicka Bostroma, wybitnego  szwedzkiego filozofa i współtwórcy współczesnej hipotezy symulacji, według której, nie mamy i nie będziemy mieć świadomości, że żyjemy w matriksie.

Treść wiadomości m.in. ;

…” Wielu naukowców, filozofów i liderów biznesu wierzy, że szanse na to, iż żyjemy w komputerowo symulowanej wirtualnej rzeczywistości, wynosi od 20 do 50 proc. W kwietniu 2016 r. badacze zebrani w amerykańskim Muzeum Historii Naturalnej debatowali na ten temat.
Jeden z argumentów na poparcie tej tezy był taki, że już w tej chwili zbliżamy się do fotorealistycznych symulacji 3D, w których mogą brać udział naraz miliony ludzi. Nie jest wykluczone, że dzięki zaawansowaniu sztucznej inteligencji, rzeczywistości wirtualnej i mocy komputerowej, członkowie przyszłych cywilizacji zdecydowali się na stworzenie symulacji życia swoich przodków….”

Jest to dość intrygująca wiadomość, zwłaszcza że  istnieje już , pierwszy konsumencki egzemplarz gogli do wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift, który niedawno trafił do nabywcy. Wirtualna rzeczywistość (VR) to taki przedsionek Matriksa,  wirtualny świat, w który można zagłębić się na całe godziny, wchodzić w interakcje, bawić się i wydaje się, że  świat w nim jest rzeczywisty. 

Dziś  koncept świata wirtualnego jest już  w zasięgu ręki nawet naszej technologii, to może skłaniać do myślenia.

Źródło; BusinessInsider  ;             zdjęcie;  pixabay

Kontakt

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *