Najnowsze piktogramy- Anglia

W Anglii sezon na kręgi zbożowe jest już w  pełni. W jaki sposób one powstają , nikt nadal nie wie. Jedni uważają że twórcami kręgów jest obca cywilizacja, która w ten sposób stara się nawiązać z nami kontakt . Inni że kręgi są wynikiem tajnych wojskowych eksperymentów z użyciem pola elektromagnetycznego. Bez względu na to w jaki sposób one powstają, są wykonywane  na rosnącym  polu zboża, trawy czy innych upraw. Coś odciska często skomplikowany i regularny graficznie, uporządkowany ślad. Są też i tacy, którzy uważają, że autorem kręgów jest  grupa artystów, którzy uzbrojeni w sznurek i rurki  tworzą je nocą.

 

Największym autorytetem w temacie kręgów zbożowych w Anglii jest Lucy Pringle, założycielka Centrum Studiów Kręgów Zbożowych. Która od lat nie tylko kolekcjonuje zdjęcia piktogramów, odciśniętych w zbożu obrazów, ale także stara się znaleźć w nich  jakiś sens czy ukrytą informację. W przypadku kręgu pod Marlborough Lucy Pringle odkryła, że zawiera on dwójkowy system liczbowy, który odczytywany od centrum kręgu ku jego brzegom, nieoczekiwanie tworzy zapistwierdzenia Eulera: e^(i)pi+1=0

Znaczenie ideogramów odciśniętych w zbożu interpretuje się na wiele różnych sposobów. Jeden z nich używa do tego celu skali diatonicznej, złożonej z siedmiu dźwięków, możliwej do odtworzenia na klawiaturze fortepianu. W ten sposób stara się łączyć twierdzenie matematyczne z zapisem muzycznych, których połączenie być może jest kluczem do odczytania sensu kręgu zbożowego.

 

Jeden z najnowszych kręgów w zbożu, które można odnaleźć w Anglii. Ten piktogram znaleziono w Warwickshire. Piktogram przedstawiający coś, co wygląda na ptaka. Odnaleziono go  po raz pierwszy 8 sierpnia 2015 roku, w okolicy Stratford-upon-Avon. 

Źródło: kadr
https://www.youtube.com/watch?t=149&v=FFGA-QL2FfU
https://www.youtube.com/watch?v=7SJovCtVB0Y

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *