Zaćmienie Księżyca 16 września

16 września  2016r. nastąpi półcieniowe zaćmienie Księżyca. Będzie  widoczne w Australii, Azji, wschodniej Afryce i Europie, w tym również w Polsce.

 Początek  zaćmienia rozpocznie się o godz. 18.53, maksymalna faza nastąpi około godz. 20. 55, a koniec około godz. 22.56.

Księżyc znajdzie się w półcieniu naszej planety, sprawi to, że do jego powierzchni dotrze tylko część światła słonecznego.
Dzisiejsze półcieniowe zaćmienie Księżyca przypada w znaku  Ryb, w koniunkcji z Chironem i w kwadraturze z Marsem . Słońce w Pannie tworzy koniunkcję z retrogradującym Merkurym , a Neptun -władca Ryb- ze zstępującym węzłem księżycowym . Wenus będzie  w opozycji, a Mars w trygonie z Uranem.

Największego wpływu zaćmienia Księżyca mogą doświadczyć  osoby, które w swoich horoskopach mają Księżyc w Rybach, oraz  urodzeni około  połowy września.

Nie wolno teraz niczego bagatelizować, w tym czasie pojawią się   intensywne przeżycia emocjonalne lub dziwne, irracjonalne doświadczenia.

Księżyc symbolizuje naszą podświadomość, nawyki, emocje, sferę rodzinną, dom, matkę, to co nas karmi i troszczy się o nas. Zaćmienie Księżyca   przez starożytnych było postrzegane jako zły omen, zwłaszcza dla spraw związanych z tymi zagadnieniami.

 Temu  zaćmieniu Księżyca będą towarzyszyć gwałtowne zmiany nastroju. Do głosu dojdą chwiejne, niestabilne emocje, z powodu których mogą ucierpieć wszelkiego rodzaju związki ,  formy partnerstwa. Mogą pojawić się nieporozumienia, zawirowania, rozterki, a nawet problem z utrzymaniem relacji.

Dzisiaj, oraz przez kilka najbliższych dni, lepiej nie podejmować radykalnych decyzji, zwłaszcza pod wpływem impulsu.

Zaćmienie Księżyca w Rybach  może wywołać; chaos uczuciowy, poruszy w emocjach  delikatną nutę, uruchomi  potrzebę poświęcenia, empatii i wrażliwości, ale też skłonność do ułudy, smutku, żalu, tęsknoty, niepokoju wewnętrznego i  napięć psychicznych.

Zaćmiony Księżyc połączy się z Chironem, co sprawi,  że reakcje emocjonalne będą miały paradoksalny, niezrozumiały charakter i  mogą wywołać poczucie bezradności.
Koniunkcja Chirona z Księżycem  może zaakcentować temat uczuć, troskliwości, bliskości i wskaże na trudne aspekty z nimi związane ; wewnętrzny ból jaki wywołują, oraz konieczność akceptacji istniejącego stanu rzeczy.
Niektóre osoby mogą być teraz  bardziej skłonne do odgrywania roli ofiary i tragicznych uwikłań. Pojawi się poczucie bycia wydanym na pastwę losu i problem z wyznaczeniem własnych granic.

Jeśli uda się poskromić  te emocje, zachować zdrowy rozsądek i zaakceptować to, co konieczne, to wyjdziemy obronnie  z każdej opresji. Zaćmieniem w Rybach włada Jowisz , jest więc szansa, że wszelkiego rodzaju związki, kwestie finansowe czy twórcze, które ucierpią na skutek  turbulencji związanych z zaćmieniem, zostaną zasilone nową, konstruktywną energią.

W 21 wieku zdarzą się w sumie 143 zaćmienia Księżyca, z tego 85 będzie całkowitych, a 58 – częściowcyh i 87 zaćmień półcieniowych.

Kontakt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *