Synoptycy ostrzegają przed mroźną zimą w Europie 2015/2016

Meteorolodzy ostrzegają, że możliwa jest powtórka z przełomu lat 2009/2010.  Obecne El Niño może być najsilniejsze od dekad – mówi Tomasz Schafernaker z Met Office. – Europejskie zimy mogą się stać o wiele zimniejsze i mogą skrócić wiosnę.

Nie słyszałam o tym w naszych oficjalnych mediach, jakieś tylko drobne wzmianki, a przedsmak zimowych warunków w UK na Wyspach  był już  w poniedziałek 14 września 2015 r.   Tego dnia pogoda wariowała w Wielkiej Brytanii, były wichury, ostre ulewy, a w Northampton pojawiło się nawet tornado. Trąba powietrzna zrywała dachówki z dachów i gałęzie z drzew. Szkody wyceniane się na tysiące funtów. Z relacji świadków wynika, że zniszczone zostały domy i samochody, a w jednym przypadku potężna siła podniosła z ziemi szopę. Rzecznik Met Office wytłumaczył, że tornado pojawiło się ze względu na niestabilne masy powietrza, które utworzyły kieszeń niskiego ciśnienia. Wiatr osiągał nawet 80 kilometrów na godzinę.

Jak podaje Daily Mail, dramatyczne warunki pogodowe ostatnich dni, w tym powodzie, wichury i małe tornado które przeszło w rejonie Northamptonshire, to tylko wstęp do dalszych zmian pogodowych na Wyspach.

Okazuje się bowiem, że zima w tym roku może przyjść o wiele szybciej niż się spodziewano. Ma to związek z potężnym zjawiskiem, potocznie zwanym El Niño. Polega ono na utrzymywaniu się nieprzeciętnie wysokiej temperatury na powierzchni Oceanu Spokojnego. Meteorologowie uważają, że tegoroczne warunki, mogą przypominać te z przełomu lat 2009/2010, kiedy na Wyspach zanotowano najniższe temperatury od dekad.

Synoptycy ostrzegają, że zjawisko pogodowe El Niño, może się okazać najsilniejszym od ponad sześćdziesięciu lat. Wydarzenia na Pacyfiku mogą mieć wpływ na to, jak mroźna będzie europejska  zima.

 

1 Comment

 • halina pisze:

  .Pole myśli odpowiada za system łączności. Prawda jest ukryta w wirującym
  .krzyżu .Aby rozumieć rzeczywistość trzeba się zmieniać.Zmiana tkwi w sposobie myślenia..Ujęcie jakiegoś problemu to zdjęcie struktury kostnej.Gen nie ma nic
  wspólnego z pochodzeniem.Każdą zmianę musi poprzedzać rozwój duchowy.
  Jest 28 momentów,które zmieniają świadomość.Świadomość to kręcące się w
  kółko wrzeciono czasu,to koloid.Zdobyte doświadczenia to miotła czasu.
  Oświecenie to jest taka fontanna iskier-nagle się rozjaśnia,tak samo jak na niebie wybuch,to z tym,to z tamtym,to z owym Miłość się wchłania..
  .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *