Wykorzystaj moc szóstego zmysłu

Wielu ludzi ma tak zwane przeczucia, coś nagle ich ostrzega, czują coś czego nie mogą wyjaśnić.

Według  badacza dr Marta Sinclair z Griffith University, większość ludzi jest w naturalny sposób intuicyjna. „Otrzymują wiadomości za pośrednictwem różnych kanałów. Niektórzy słyszą wewnętrzny głos, czują dziwne uczucie fizyczne lub mają dziwny smak w ustach lub inne odczucia.” 

Coraz więcej ludzi  wierzy w  intuicyjne wiadomości, którymi  w rzeczywistości może kierować wewnętrzne „Ja”, serce, umysł i ciało. Badania popierają tego typu  przekonania .

Eksperymenty w Instytucie HeartMath w USA wykazały, że  intuicja jest  zjawiskiem które da się zbadać, zmierzyć.. Kiedy uczestnikom badania zostały przedstawione spokojne obrazy, przeplatane losowo z  brutalnymi lub seksualnymi, ich wskaźniki fizjologiczne zarejestrowały przykre reakcje emocjonalne  od pięciu do siedmiu sekund, zanim niepokojące obrazy faktycznie się  pojawiły. te badanie potwierdza, że już wcześniej można wyczuć przykre doświadczenie , emocje, zdarzenie. Jest to całkowicie zrozumiałe z punktu widzenia nauki, ponieważ takie sytuacje posiadają wyższy potencjał energetyczny, którego wibracje człowiek jako odbiornik może wcześniej wyczuć. Jest to także nazywane zmysłem ostrzegawczym ułatwiającym przetrwanie jednostki. Taki zmysł często obserwowany jest u zwierząt, które już wcześniej wiedzą że coś się stanie. Dlatego też , przez ich obserwacje można wywnioskować ze np; nadchodzi trzęsienie Ziemi czy inne tego typu zdarzenie. Człowiek z biegiem swojego rozwoju, po części zatracił tego typu wrażliwość – zdolności. Tylko jednostki w dużej mierze go posiadają, to tłumaczy w pewnej mierze, także umiejętność przewidywania przeszłości.

Intuicję może z powodzeniem, wykorzystywać w biznesie.  Często się mówi że ktoś ma  tzw. ” nos do interesów” Profesor Gerard Hodgkinson, z Leeds University Business School w Wielkiej Brytanii, opisuje działanie  intuicji. W  jaki sposób mózg przetwarza wcześniejsze doświadczenia i inne wskazówki, aby pomóc intuicji  podjąć decyzję. Proces  ten, ma miejsce na poziomie podświadomości.

„Ludzie wyraźnie posiadają zarówno świadome jak  i nieświadome procesy myślowe…”

Intuicja może również pomóc w  racjonalnym i analitycznym rozwiązywaniu problemów. Profesor Marius Usher z Uniwersytetu w Tel Awiwie w Izraelu prowadził eksperymenty z udziałem uczestników którym  pokazano pary liczb w krótkich odstępach czasu.

Potem musieli wybrać, które z tych dwóch grup numerów miały najwyższą średnią. Dwa do czterech par były pokazywane w każdej sekundzie, więc pacjenci musieli polegać na intuicyjnej arytmetyce. Im więcej numery zostały podane, tym lepsze były wyniki  w przewidywaniu średniej. W rzeczywistości, osoby zdobyły trafność nawet do 90 procent, gdy pokazano 24 pary liczb.

Pojęcie intuicji może niektórym wydawać się nieco abstrakcyjne, ale inne, lub dawne kultury  stosują intuicje w codziennym życiu  od wieków.

W Afryce, dzieci pilnujące stada krów liczy inwentarz po prostu patrząc na nie, ponieważ nie potrafią liczyć w typowy sposób.

„Oni nie nauczyli się liczyć w tradycyjnym rozumieniu zachodnim; patrzą na stada intuicyjnie szacując poczucie całości.    Intuicja staje się sposobem do  innego widzenia rzeczy.”

 

US Navy – jest to szkolenie agentów, które uczy ich wykorzystywać szósty zmysł podczas walki. Pomysł ewoluował w składaniu raportów po sesji ataków wroga w Iraku i Afganistanie, podczas których niektórzy żołnierze zgłaszali realne poczucie zagrożenia, zanim  ataki wroga nastąpiły faktycznie.

Zaufanie w swoją instynktowną wewnętrzną mądrość to kwestia podjęcia odpowiedniej  nauki tzw. rozwoju osobistego.

Sinclair mówi że  intuicyjne sygnały są często subtelne, więc trzeba być w zgodzie z samym sobą i mieć stabilne emocje . „Poznając siebie,  można podnieść wskaźniki wrażliwości. A w praktyce zaczniesz zauważać, kiedy twoja intuicja mówi ci coś.”  

Jak widać powyżej, nauka potwierdza tzw. ” fenomen przewidywania zdarzeń” . Bardzo wiele zależy od osobistych zdolności, talentu, ale także pd pracy wewnętrznej z sobą i nad własnym rozwojem. Powodzenia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *