Depesza „NOTAM” dla korytarza powietrznego USA + olbrzymi puls mikrofalowy

1  września. 2015 r. Kierownictwo Lotów USA poinformowało depeszą telekomunikacyjną tzw. NOTAM, że od godziny 01.0 w nocy 1 września do północy 2 września, wschodnie wybrzeże USA od Virginii do Florydy -rozszerzono to aż do Nowego Jorku- do 200 mil wgłąb oceanu, będzie zamknięte dla lotów pasażerskich . NOTAM opublikowało tą wiadomość , w czasie krótszym niż  24 godziny przed wydarzeniem. Dodatkowo niejasne opisy tego co może się zdarzyć od 1- 2 września 2015r i dalej;

AD S-B i TCAS będzie zakłócony przez  miesiąc wrzesień zgodnie z NOTAM obejmującego teren USA Południowo-Wschodni. FAA ostrzega wszystkich pilotów latających z Wirginii na Florydę w miesiącu wrześniu, że ADS-B i TCAS będzie „niewiarygodne” z powodu „działań wojskowych”.  Obejmuje to również jedne z najbardziej intensywnie uczęszczanych korytarzy powietrznych w kraju.  Zapowiedź wydaje się być zaskoczeniem dla każdego, kto korzysta z dróg powietrznych poza wojskiem.  „NBAA wyraziła zaniepokojenie do FAA odnośnie tej informacji.

Ostrzeżenie rozciąga się aż do 200 mil od brzegu, ale nie mówi dokładnie, na jaki sprzęt może mieć to wpływ. NOTAM mówi, że TCAS może mieć problemy z  ustaleniem ścieżki samolotu, może  nie widzieć dokładnie samolotów, z powodu kłopotów z rozdzielczością.

„Fałszywe alarmy nie powinny być generowane przez tę działalność wojskową, ale  wszelkie alarmy powinny być traktowane jako prawdziwe” . W celu uzupełnienia, gdy TCAS może słabiej pracować, piloci „powinni utrzymywać większą świadomość wizualną w tej dziedzinie”, a jeśli piloci myślą, że  jest zagrożenie kolizją, powinni  zgłosić incydent do ATC.

Po tej informacji miedzy 1-2 września, badacze anomalii pogodowych i elektromagnetycznych wzmożyli obserwacje. W tym  także , najbardziej znani m.in. z publikacji na YouTube –  kanałach Dutchsinse i BPEarthWatch. Korzystając z publicznych animacji radarowych Morphed Microwave Background Imagery (MIMIC TPW), na stronie Uniwersytetu Wisconsin-Madison – Space Science and Engineering Center, zaobserwowali olbrzymi puls mikrofalowy, który praktycznie objął cały glob ziemski.  Rozpoczął się on 31 sierpnia 2015r. wieczorem, a jego szczyt nastąpił o 01;0 godzinie 1 września br.

Astronom-amator Yuri Beletski podczas swojego pobytu na pustyni Atacama w Chile, 1 września br.   zrobił niezwykłe zdjęcie Drogi Mlecznej. Niebo świeciło na czerwono, co było  dziwne, ponieważ światło odbijające się od atomów tlenu na wysokości 90-100 km powinno mieć kolor zielony. Kolor czerwony może być wynikiem obecności molekuł wodorotlenowych OH, które znajdują się w atmosferze na wysokości 85 km.
Beletski twierdzi, że dziwny kolor i kształt mógł być wynikiem działania fali grawitacyjnej.

Jakie mogło być pochodzenie tego pulsu, jak dotąd nie wiadomo, nie pochodził on jednak ze Słońca. Potwierdzają to obserwacje norweskiego Polarlightcenter, a także CERN w Szwajcarii.   Jest to jeszcze jeden dowód na to, że docierają do nas ostatnio różne energie z kosmosu, w sposób zaskakujący i intensywniejszy niż dotąd.

Zródło;

AVweb – aktualności ze świata lotnictwa

http://www.avweb.com/avwebflash/news/ADS-B-TCAS-Unreliable-In-Southeast-In-September-224791-1.html

https://www.eso.org/public/images/yuribeletsky/

http://tropic.ssec.wisc.edu/misc/mimic/info.html

Monitor-polski – podesłany przez Magdalenę R. z FB

http://tropic.ssec.wisc.edu/real-time/mimic-tpw/global2/main.html

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *