NASA odkryło ” sieć portali” w polu magnetycznym Ziemi

NASA dokonało niezwykłego odkrycia –  ukrytych  w polu magnetycznym Ziemi ” sieci niewidzialnych  portali”.

Naukowo rzecz biorąc, tunel, portal –  jest „hipotetyczną” cechą czasoprzestrzeni, który przede wszystkim działa jako pewnego rodzaju skrót przez wszechświat.

„My je nazywamy  X-punktami, lub regionem dyfuzji elektronów  „wyjaśnia fizyk plazmowy Jack Scudder z University of Iowa.

„Są miejsca, gdzie pole magnetyczne Ziemi łączy się z polem magnetycznym Słońca, tworząc nieprzerwaną ścieżkę prowadzącą od naszej planety do atmosfery słonecznej  przez 93 milionów mil.”

 NASA THEMIS kosmiczne i sondy klastrowe w Europie wskazują, że te portale magnetyczne otwierają i zamykają się dziesiątki razy każdego dnia . Najczęściej znajdują się kilkadziesiąt tysięcy kilometrów od Ziemi, gdzie pole geomagnetyczne jest zgodne z napierającym wiatrem słonecznym. Większość portali są niewielkie i krótkotrwałe, inne  rozległe i trwałe. Tony cząstek wysokoenergetycznych może przepływać przez otwory, ogrzewane przez górne warstwy atmosfery Ziemi, wywołując burze geomagnetyczne,  zapalają one także jasne zorze polarne.

NASA przeprowadza misję o nazwie „MMS”, skrót od magnetosferycznych Wieloskalowe misje,  by pogłębiać wiedzę o tym zjawisku. Najeżone detektorami cząstek wysokoenergetycznych i czujników magnetycznych, cztery statki kosmiczne MMS są rozłożone w magnetosferze Ziemi i  obserwują jak działają portale.

Strona NASA MMS; < http://www.nasa.gov/mission_pages/mms/index.html

Portale magnetyczne są niewidoczne, niestabilne i  trudno uchwytne. One otwierają i zamykają się bez ostrzeżenia „- zauważa Scudder. Portale powstają poprzez proces ponownego łączenia magnetycznego, mieszając linie sił magnetycznych od Słońca i Ziemi na krzyż , to prowadzi do tworzenia otworów portali- „X” to punkty, gdzie plątanina  się odbywa. Łączenie pól magnetycznych może napędzać strumienie naładowanych cząstek z X-punktowym, tworząc „electron dyfuzji w regionie”. Aby dowiedzieć się, jak zidentyfikować te wydarzenia, Scudder spojrzał na dane z sondy kosmicznej, która krążyła nad Ziemią kilkanaście lat temu . ” W latach 1990, Polar sonda NASA spędził rok w magnetosferze Ziemi” – wyjaśnia Scudder „i napotkał wiele X-punktów podczas swojej misji.”

Według badań NASA, portale znajdują się przede wszystkim dziesiątki tysięcy kilometrów od Ziemi,  niektóre z nich są małe, podczas gdy inne są gigantyczne, rozległe i bardziej trwałe.

Istnieje wiele pytań bez odpowiedzi, na przykład : Dlaczego portale tworzą co 8 minut i w  jaki sposób ?   

„Portale magnetyczne są niewidoczne, nietrwałe i ulotne. Otwierają i zamykają się bez ostrzeżenia,  nie ma żadnych wskazówek dlaczego tak się dzieje –  mówi Dr Scudder, University of Iowa.

 Przebyliśmy  daleką drogę  w ostatniej dekadzie, w  dążeniu do zrozumienia tajemnic wszechświata. Rzeczywistość jak się okazało, jest bardziej  złożona.   Pojawiają się pojęcia, które mogą zmienić  postrzeganie życia  naszej planety  czy układu słonecznego, oraz  realną możliwość istnienia  obcego życia. 

Zostało to  przedstawione w wielu filmach science fiction i zaakceptowane jako możliwego sposobu podróżowania zaawansowanych pozaziemskich istot.

Choć wiele osób uważa, że  istnienie tuneli, portali i skrótów w kosmosie jest jak najbardziej prawdopodobne , że jest to możliwe, inni stanowczo odrzucają ten pogląd, twierdząc, że wszystko jest częścią science fiction.

Co ciekawe, nurt  Science Fiction przedstawił liczne nowe technologiczne możliwości,  które były uważane za tylko wizję science fiction pół wieku temu , a jest to w dużej mierze dzisiejsza rzeczywistość.

Mówiąc o portalach;

„To się nazywa flux transfer event lub” EPC „,” Przestrzeń –  mówi fizyk David Sibeck z Goddard Space Flight Center.„Dziesięć lat temu byłem prawie pewien, że nie istnieje, ale teraz dowody są niepodważalne”.

Źródło ;  NASA –  http://www.nasa.gov

Kontakt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *