29 września Święto Archaniołów – Michała , Gabriela, Rafała

W ten szczególny dzień, podziękujmy za ich opiekę, pomoc i miłość jaką nas obdarzają. Istniały trzy odrębne święta: św. Michała czczono 29 września, św. Gabriela – 24 marca, a św. Rafała – 24 października. Obecnie wszyscy trzej archaniołowie są czczeni wspólnie.

Św. Michał jest dowódcą wojsk anielskich, największym po Niepokalanej obrońcą Kościoła Chrystusowego i postrachem duchów piekielnych. Imię jego znaczy: „Któż jak Bóg”. Św. Gabriel – „Mąż Boży”, książę niebiański którego szczególnym posłannictwem było zwiastowanie Maryi która została wybrana na Matkę Boga i Królową Aniołów. To jego pozdrowienie znamy jako modlitwę „Zdrowaś Mario”. Św. Rafał, którego imię znaczy „Bóg uzdrawia”. Jest m.in. uzdrowicielem chorych i opiekunem podróżnych

Proście aby zawsze Wam towarzyszyli i wspierali 

Święto trzech najważniejszych Archaniołów Michała -Rafaela-Gabriela.  Archaniołowie to wysłannicy Boga, posłani do nas by nas chronić od złego i  pomagać.  Anioł znaczy – „posłaniec”.
Archanioł Michał – Wszechmocny Miecz Światła – możemy go prosić o ochronę i opiekę nad nami i naszymi bliskimi.

Jest aniołem prawa i sprawiedliwości, To wojownik a jego moc rozświetla ciemności, samotność i negatywne nastawienie. Wzmaga siły i pomaga odszukać wewnętrzne światło. Czyli modlimy się do Niego o opiekę i przy depresjach oraz zwątpieniu. Pomaga potrzebującym oraz obdarza cierpliwością. Jego prosimy o walkę z siłami negatywnymi dla nas.

Pierwszy i najważniejszy spośród aniołów (Dn 10, 13; 12, 1; Ap 12, 7 nn), obdarzony przez Boga szczególnym zaufaniem.
Hebrajskie imię Mika’el znaczy „Któż jak Bóg”. Według tradycji, kiedy Lucyfer zbuntował się przeciwko Bogu i do buntu namówił część aniołów, Archanioł Michał miał wystąpić i z okrzykiem „Któż jak Bóg” wypowiedzieć wojnę szatanom.
W Piśmie świętym pięć razy jest mowa o Michale. W księdze Daniela jest nazwany „jednym z przedniejszych książąt”.   Św. Michał Archanioł jest patronem Cesarstwa Rzymskiego, Papui Nowei Gwinei, Anglii, Austrii, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Węgier i Małopolski; diecezji łomżyńskiej; Amsterdamu, Łańcuta, Sanoka i Mszany Dolnej; ponadto także mierniczych, radiologów, rytowników, szermierzy, szlifierzy, złotników, żołnierzy. Przyzywany jest także jako opiekun dobrej śmierci.

Kolor niebieski, kadzidło sandałowe, świeca niebieska.

 

Archanioł Gabriel  jest Aniołem Białej Energii oczyszczenia i odnowienia. Zapowiada początek nowego etapu w naszym życiu.

„Bóg jest moją siłą”. Przekazuje braterstwo miłość i wolność. Wspomaga wyrażanie prawdy otwarcie i szczerze. Wspomaga intuicje. Niesie boskie słowo. Patron małych dzieci oraz naszego wewnętrznego dziecka. Daje dobrą radę, współczucie i pomaga przy dolegliwościach.

Imię „Gabriel” znaczy tyle, co „mąż Boży” albo „wojownik Boży”. W tradycji chrześcijańskiej (Łk 1, 11-20. 26-31) przynosi Dobrą Nowinę. Ukazuje się Zachariaszowi zapowiadając mu narodziny syna Jana Chrzciciela. Zwiastuje także Maryi, że zostanie Matką Syna Bożego.
Według niektórych pisarzy kościelnych Gabriel był aniołem stróżem Świętej Rodziny.  Św. Gabriel jest ponadto czczony jako patron dyplomatów, filatelistów, posłańców i pocztowców. W 1705 roku św. Ludwik Grignion de Montfort założył rodzinę zakonną pod nazwą Braci św. Gabriela. Zajmują się oni głównie opieką nad głuchymi i niewidomymi.

Kolor biały, kadzidło jaśminowe, świeca biała.

Archanioł Rafał jest  Wewnętrznym Lekarzem. Możemy zwrócić się do Niego z prośbą o uzdrowienie naszego ciała fizycznego, naszych uczuć czy emocji.

Ten archanioł strzeże raju. To anioł wiedzy i opatrzności, przekazał Mojżeszowi księgę ziół leczniczych. Pomaga leczyć ciało, umysł i duszę, daje ukojenie w cierpieniu. Wspomaga uzdrawianie i zdolności uzdrowicielskie. Pokazuje jak samemu się leczyć, jak odnaleźć taką energię w naturze. Dobrze mieć z nim kontakt, bo gdy otworzy przed nami swe serce to pokazuje nam dobrych ludzi, przewodników duchowych. Uczy bycia szczęśliwym i zdrowym.

Św. Rafał Archanioł ukazuje dobroć Opatrzności. Pobożność ludowa widzi w nim prawzór Anioła Stróża. Jest czczony jako patron aptekarzy, chorych, lekarzy, emigrantów, pielgrzymów, podróżujących, uciekinierów, wędrowców i żeglarzy. Hebrajskie imię Rafael oznacza „Bóg uleczył”.   Znany jest przede wszystkim z Księgi Tobiasza, w której czytamy, jaką opieką otoczył Tobiasza w czasie podróży do Persji, a po powrocie do domu wyjawił Tobiaszowi i jego ojcu, kim jest: „Ja jestem Rafał, jeden z siedmiu aniołów, którzy stoją w pogotowiu i wchodzą przed majestat Pański” (Tb 12, 15).

Kolor zielony,szmaragdowy, kadzidło mirra, świeca zielona.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *